Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

kalna11

Święto Niepodległości w Kalnej

11.11.2014 r.

W Święto Niepodległości 11 listopada 2014 przybyliśmy do Kalnej, do parafii św. Antoniego na zaproszenie Księdza Proboszcza, ks. kan. Kazimierza Hanzlika, by uczestniczyć w Mszy Świętej za Ojczyznę. Uroczysta oprawa Mszy Świętej, poczty sztandarowe, wielu znanych gości, a przede wszystkim wspaniała patriotyczna homilia wygłoszona przed Księdza Kanonika podkreślały rangę tej uroczystości.

Po Mszy św. konferencję dla wszystkich zebranych wygłosił prezes naszego Stowarzyszenia, dr Marcin Majewski. Poruszył temat wolności, czyli istoty świętowania niepodległości Ojczyzny, i wskazał, że wolność Boża nie jest nam dana, tylko zadana - zwłaszcza w kontekście silnie ateistycznych i antychrześcijańskich ideologii coraz mocniej krępujących naszą Ojczyznę. Przy tej okazji zaprezentował nowe opracowanie Stowarzyszenia "Róża": Intronizacja Jezusa Króla Polski, które prosto z drukarni trafiło do Kalnej. Prawdziwą Bożą wolność przynosi nam Jezus Król!

Po Mszy św. udaliśmy się procesyjnie pod Ołtarz Ojczyzny, by pomodlić się za tych, którzy ją tworzyli i za aktualne problemy jej towarzyszące. Następnie odbyło się spotkanie patriotyczne, na którym głos zabrali Ks. Proboszcz, Prezes Stronnictwa Polska Racja Stanu Józef Kurecki, Marcin Majewski, posłowie oraz inni uczestnicy spotkania. Nie zabrakło też śpiewów patriotycznych i pieśni wielbiących Jezusa Króla. Przy okazji rozprowadziliśmy nasze materiały wśród zainteresowanych uczestników spotkania.

Bardzo dziękujemy Księdzu Kanonikowi za zorganizowanie tak pięknej Uroczystości, a Panu Bogu za piękną pogodę i dar radości w sercach uczestników.

 

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.