Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

ZabkiIntronizacja Jezusa Króla dokonana w Ząbkach k. Warszawy

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 23 listopada 2014 r., w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Trójcy w Ząbkach została przeprowadzona Intronizacja. Podczas Mszy św. poświęcono obraz Jezusa Króla, który 12 grudnia został uroczyście zawieszony Urzędzie Miasta. Dokonał tego burmistrz Robert Perkowski w obecności radnych oraz przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Intronizacji Chrystusa Króla.

W Ząbkowskiej Gazecie Samorządowej czytamy: "Intronizacja Jezusa Chrystusa przez władze publiczne przyczynia się do przywrócenia bądź do utrwalenia pokoju w społecznościach, w których się dokonuje, a także do obdarowania ludzi danego terytorium wszelką pomyślnością. To błogosławieństwo dotyczy nie tylko samych chrześcijan w ich życiu prywatnym czy rodzinnym, ale dotyczy po prostu wszystkich mieszkańców danego terenu – w ich życiu osobistym i publicznym; bez względu na ich wyznanie. Wprawdzie królowanie Chrystusa odnosi się głównie do rzeczywistości duchowej, do której się wstępuje poprzez wiarę i sakramenty. Jednakże Jego władza obejmuje ponadto całe stworzenie i wszystkich ludzi, w tym również wszelkie społeczności."

Widać, że władze Ząbek prawidłowo odczytały wezwanie Pana Jezusa i dokonały Aktu Intronizacji z pełną świadomością jego skutków i następstw w świecie zarówno materialnym, jak i duchowym.

Zdjęcia z Uroczystości

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.