Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS

JEZUS CHRYSTUS NASZYM KRÓLEM

 Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa we współpracy z Zespołem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych po raz drugi organizują Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który proklamowano 19 listopada 2016 roku. W ten sposób pragniemy zmotywować młodych Polaków do realizacji zobowiązań wynikających z tego Aktu.

W pierwszej edycji Konkursu, którą zorganizowaliśmy w ramach obchodów 1. rocznicy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, wzięło udział niemal 600 uczniów z całej Polski. Tak duże zainteresowanie wynika niewątpliwie z zaangażowania katechetów, którzy poinformowali swych uczniów o Konkursie oraz pomogli im w przygotowaniu i wysłaniu prac. Mamy nadzieję, że w tym roku także uda nam się dotrzeć do dzieci i młodzieży, by za pośrednictwem Konkursu zaszczepiać w ich sercach miłość do Jezusa Chrystusa, naszego Króla i Pana.

Króluj nam, Chryste!
Piotr Pikuła
Prezes Stowarzyszenia „Róża”

 

List JE ks. bpa Stanisława Jamrozka,
Delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych

Regulamin Konkursu

GALERIA NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH PRAC

 

III. Skutki bierzmowania

1302 Jak wynika z samej celebracji, skutkiem sakramentu bierzmowania jest pełne wylanie Ducha Świętego, jakie niegdyś stało się udziałem Apostołów w dniu 731 Pięćdziesiątnicy.

1303 Bierzmowanie przynosi zatem wzrost i pogłębienie łaski 1262-1274 chrzcielnej:

zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie, tak że możemy mówić "Abba, Ojcze!" (Rz 8,15);

ściślej jednoczy nas z Chrystusem;

pomnaża w nas dary Ducha Świętego;

udoskonala naszą więź z Kościołem111Por. Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium 11..

udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się 2044 Krzyża112Por. Sobór Florencki: DS 1319; Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 11; 12..

Przypomnij sobie, że otrzymałeś duchowy znak, "ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha poznania i pobożności, ducha świętej bojaźni", i zachowuj to, co otrzymałeś. Naznaczył cię Bóg Ojciec, umocnił cię Chrystus Pan i "dał zadatek" Ducha113Św. Ambroży, De mysteriis, 7, 42..

1304 Sakramentu bierzmowania, podobnie jak chrztu, którego jest 1121 dopełnieniem, udziela się tylko jeden raz. Wyciska on w duszy niezatarte duchowe znamię, "charakter"114Por. Sobór Trydencki: DS 1609., który jest znakiem, że Jezus Chrystus naznaczył chrześcijanina pieczęcią swego Ducha, przyoblekając go mocą z wysoka, aby był Jego świadkiem115Por. Łk 24, 48-49..

1305 "Charakter" sakramentu udoskonala kapłaństwo wspólne wiernych, 1268 otrzymane w chrzcie, a "bierzmowany otrzymuje moc publicznego wyznawania wiary w Chrystusa, jakby na zasadzie obowiązku

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.