Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

LIST DO ABPA JÓZEFA MICHALIKA

W SPRAWIE INICJATYWY POSELSKIEJ

 

J.E. Ksiądz Arcybiskup
Józef Michalik
Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski
Pl. Katedralny 4
37-700 Przemyśl

 


Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie!

 


Organizacje narodowo - patriotyczne związane z Ruchem Obrony Rzeczypospolitej „Samorządna Polska" z wielką radością przyjęły inicjatywę parlamentarzystów o nadanie uchwałą sejmową Panu Jezusowi tytułu „Jezus Król Polski”. Inicjatywa poselska jest zgodna z uprawnieniami Sejmu RP. Jesteśmy przekonani, że taka uchwała byłaby zgodna z odczuciami i pragnieniami Polaków katolików. Uważamy, że Episkopat Polski winien taką inicjatywę wesprzeć swoim autorytetem.
Nasze zdziwienie i zaskoczenie – podobnie jak u wielu katolików w Polsce – wywołał fakt, kiedy wobec takiej inicjatywy wyrazili swój sprzeciw za pośrednictwem mediów: abp Józef Życiński, abp Leszek Sławoj Głódź, abp Tadeusz Gocłowski, bp Tadeusz Pieronek. Jesteśmy oburzeni zarówno tonem wypowiedzi wyżej wymienionych biskupów, jak również przytaczanymi przez nich argumentami, które urągają wierze katolickiej i naszej narodowej tradycji. Sprawa ta budzi poważne obawy o przyszłość Kościoła w Polsce, jak i o los całego Narodu. Myślimy, że jest to prywatne zdanie biskupów, a nie stanowisko całego Episkopatu Polski. Tak ważna i cenna inicjatywa poselska winna zostać wsparta stanowiskiem Episkopatu Polski.
Wierzymy, że nadanie Panu Jezusowi tytułu „Jezus Król Polski" będzie obligowało rządzących, jak i rządzonych do postępowania zgodnego z Prawami Bożymi.


Łączymy nasze modlitwy za cały Episkopat Polski.
Króluj nam Chryste!


Przewodniczący Ruchu Obrony Rzeczypospolitej „Samorządna Polska”
Prof. dr hab. inż. Andrzej Flaga


Wiceprzewodniczący Ruchu Obrony Rzeczypospolitej „Samorządna Polska”
Prof. dr hab. inż. Stanisław Kasprzyk


Prezes Stronnictwa „Polska Racja Stanu”
Mgr Józef Kurecki

Our website is protected by DMC Firewall!