Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski
Intronizacja.pl

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ POŚWIĘCONEJ INTRONIZACJI
JEZUSA KRÓLA POLSKI. ZAPRASZAMY!

Droga Krzyżowa w intencji Polski i Polaków

 

Droga_krzyzowa

DROGA KRZYŻOWA
w intencji Polski i Polaków

Z okazji rozpoczynającego się Wielkiego Postu proponujemy Wam, Drodzy Przyjaciele, rozważania drogi krzyżowej opracowane przez ks. dra hab. Wojciecha Medwida, duszpasterza kultu Jezusa Chrystusa Króla w Diecezji Bielsko-Żywieckiej, członka Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych KEP. Rozważania te zostały odczytane podczas drogi krzyżowej odprawionej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w 2. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Liczymy na to, że rozważania te będą towarzyszyły Wam podczas wielkopostnych nabożeństw w Waszych Rodzinach i parafiach. Prosimy, byście zechcieli zaproponować posługiwanie się nimi swoim duszpasterzom i działającym w Waszych parafiach grupom duszpasterskim. Być może zorganizowanie drogi krzyżowej stanie się początkiem Waszej wspólnej działalności jako Apostołów Jezusa Króla.

 

DROGA KRZYŻOWA w intencji Polski i Polaków
format C6, str. 88, cena 5 zł

 

Biuro Zamówień
tel. 517 064 760
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Królewskie znaki

Krolewskie znaki

W starożytności słowem sacramentum określano uroczyste zobowiązanie żołnierza do dochowania wierności swemu władcy. Potwierdzeniem przysięgi był znak na ciele żołnierza. W nawiązaniu do tego zwyczaju chrześcijanie postrzegali chrzest jako opieczętowanie znakiem Jezusa Króla, poprzez który człowiek był włączany w szeregi militia Christi, czyli żołnierzy Chrystusa. Również inne z widzialnych znaków niewidzialnej łaski nawiązują do wiary w królewską godność Syna Bożego i wzywają wiernych do wypełniania ich królewskiej misji. Właśnie na ten aspekt celebracji liturgicznych zwraca uwagę publikacja pt. „Królewskie znaki”, przygotowana z myślą o formacji Apostołów Jezusa Króla zaangażowanych w pracę na rzecz Dzieła Intronizacji.

Czytaj więcej: Królewskie znaki

Chrystus w Japonii

Chrystus w JaponiiW tych trudnych chwilach dla Kościoła katolickiego i jego wyznawców w Polsce, proponujemy przenieść się do odległej Japonii, aby poznać smak krzyża w tym kraju i dramatyczną walkę o wiarę, jak też przyczyny laicyzacji Kościoła japońskiego. Tę piękną książkę napisał o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, misjonarz przebywający ponad 30 lat na misjach w Syrii... ale nie tylko.

autor: ks. Zygmunt Kwiatkowski SJ
stron 207, format 14x21 cm, miękka oprawa
cena 20 zł + koszty wysyłki

Czytaj więcej: Chrystus w Japonii

Królewskie prawo miłości

Dekalog AJK Okadka

„Królewskie prawo miłości” to zbiór przystępnych rozważań wprowadzających w tematykę poszczególnych przykazań Dekalogu. Każdy chrześcijanin – nie tylko ten, kto angażuje się w Dzieło Intronizacji – powinien kierować się w swoim postępowaniu zasadami wynikającymi z Dekalogu. Wezwanie to jest wciąż aktualne, dlatego też znalazło swój wydźwięk w Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pan Jezus wzywa swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania” (J 14, 15). Miłując Boga i bliźniego przyczyniamy się do szerzenia Królestwa Chrystusowego w Polsce i na świecie. Niech wierność przykazaniom będzie naszym znakiem rozpoznawczym, znakiem, po którym ludzie poznają, że jesteśmy Apostołami Jezusa Króla.

 

Czytaj więcej: Królewskie prawo miłości

 Droga do chwały - opinie Czytelników

 

 

Książka, na którą się bezwiednie czeka, porusza treści, które w człowieku drzemią. Nagle Twoje oczekiwania się spełniają, czytasz i doświadczasz jakby oświecenia, które uporządkowuje nieuczesane myśli, pragnienia, pytania, które od dawna miałeś w sobie… Broszurka pt. Droga do chwały stała się dla mnie źródłem i latarnią do pogłębiania i usystematyzowania mojej dotychczasowej drogi nawrócenia. Treści zawarte w broszurce stały się dla mnie jakby powrotem do źródeł, do fundamentów mojego życia duchowego. Ta broszurka to dla mnie drzwi do pogłębiania wiary, które Pan otwiera, bym Go lepiej poznał, a zarazem zachęcał wszystkich, których stawia na mojej drodze życia do jej przeczytania i zgłębiania. Szczerze dziękuję autorom!!!

Jacek


DROGA DO CHWAŁY to coś nowego, inna publikacja ks. Kiesztyna, niż broszurki dotychczasowe (przynajmniej te, z którymi się zapoznałem). Ksiądz zdradza tutaj trochę ze swej duchowości. Uczy, jak wejść na drogę prowadzącą do Boga, przyjaźni z Nim, zjednoczenia, i jak na tej drodze wytrwać - unikając pułapek i przeszkód ze strony złego ducha. Myślę, że to, co duchowe jest najważniejsze - i przy całej walce w Polsce o Intronizację Pana Jezusa na Króla Polski, ten aspekt duchowy jest niezwykle istotny, by nie zatracić głównego celu. Wielu ludzi jest zwolennikami Intronizacji w Polsce - ale też niekórzy z nich podejmują tę sprawę powierzchownie, widząc w tym jakieś swoje cele i idee. DROGA DO CHWAŁY skłania do uporządkowania tych spraw w swoim sercu i faktycznie postawienia BOGA na pierwszym miejscu swojego życia. Dziekuję za tę bardzo cenną pozycję.

Piotr


Kochani! ja już jestem po lekturze broszurki, udało mi się przeczytać w ciągu dwóch dni, polecam każdemu i nie mogę się doczekać kolejnych części;) dziękuję, że jesteście;) Musimy mieć tą świadomość że: "Moc w słabości się doskonali, a poprzez poznanie własnej grzeszności i jej pokonywanie wiedzie droga do świętości!". Pozdrawiam!

Kinga


Broszura znakomicie napisana!!!! Bardzo budująca, prostująca ścieżki samoświadomości i pełna natchnienia do zgłębiania wiary i Boga!!!! "Upodabniać się do Chrystusa aż do odtworzenia w sobie Jego rysów miłości... "

Małgorzata


Dla mnie czytanie lektur związanych z rozwojem duchowych t.j. DROGA DO CHWAŁY, to wspaniały dodatek i zachęta do modlitwy. Tego się nie czyta, to się medytuje. Czytam - zakreślam, wypisuję na końcu strony które szczególnie były skierowane do mnie, abym mogła szybko je odszukać, lepiej zrozumieć i jeszcze mocniej utrwalić. 
Np. wezwanie do świętości str. 35 (notatka św.Teresy). Albo tekst z Księgi Mądrości str. 54 (Mdr 6,12-20) itd. Bogactwo modlitwy staje się miodem dla duszy, która jest coraz bardziej głodna. Życie staje się modlitwą. Rozbudzenie nadziei na Niebo zasłania troski dnia codziennego, maluje uśmiech i dodaje skrzydeł. 
Dziękuje za Broszurkę z Programem Życia Duchowego

Jadwiga


Dziękuję ks. Tadeuszowi i współpracownikom za tę cenną pozycję. Daliście nam do ręki przewodnik duchowy, narzędzie, którym posługuję się również w ewangelizowaniu - po prostu daję do przeczytania - gdyż w prostych słowach wprowadza w prawidła życia duchowego i podążania drogą z Panem - Jezusem Królem, prowadzi jak za rękę, ucząc nawet modlitwy. Dlatego daję ją ludziom nawet, gdy ich religijność jest bardzo uśpiona. Serdeczne dzięki, niech Bóg błogosławi!

Andrzej

Intronizacja Jezusa Króla Polski
Intronizacja.pl

Ks. Tadeusz Kiersztyn

Wyraź poparcie!

Ilość odwiedzin:

Dzisiaj 6

Wczoraj 68

Tydzień 407

Miesiąc 911

Wszystkie 259579

Our website is protected by DMC Firewall!