Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

Rekolekcje Polaków

Rekolekcje

REALIZACJA JUBILEUSZOWEGO AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA

ZA KRÓLA I PANA W KOŚCIELE, NARODZIE I PAŃSTWIE POLSKIM

Rekolekcje Polaków połączone z Nabożeństwem Ekspiacyjnym

przed Ogólnopolskim Kongresem Jezusa Chrystusa Króla

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kraków-Łagiewniki, 15-24.10.2021 r.

Zaproszenie

W dniach 4-7.11.2021 r. odbędzie się w Warszawie Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla pod hasłem: W diecezjach i parafiach: „Króluj nam, Chryste!” – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego.

Przed Kongresem, w dniach 15-24.10.2021r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, odbędą się 10-dniowe Rekolekcje Polaków, połączone z Nabożeństwem Ekspiacyjnym, pod hasłem: Realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone codziennie przez 10 dni, podczas Eucharystii, przez różnych Księży Biskupów, którzy będą rozważać poszczególne wezwania Aktu Intronizacyjnego oraz praktyczną realizację tych wezwań w życiu narodowym, parafialnym, rodzinnym i indywidualnym.

Głównymi organizatorami Rekolekcji są Zarząd i Rada Ogólnopolskiego Dzieła Jezusa Chrystusa Króla, we współpracy z: bp. Stanisławem Jamrozkiem, Delegatem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych i ks. dr. Zbigniewem Bielasem, Rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

Ramowy program Rekolekcji jest następujący:

Piątek 15 X:

15:00 – Rozpoczęcie Rekolekcji, Godzina Miłosierdzia, Eucharystia, nauka rekolekcyjna 1: W naszych sercach – Króluj nam, Chryste! – bp Leszek Leszkiewicz (Tarnów);

Sobota 16 X:

17:15 – Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 2: W naszych rodzinach - Króluj nam, Chryste! – bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych (Przemyśl).

Niedziela 17 X:

17:15 – Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 3: W naszych parafiach - Króluj nam, Chryste! – bp Jan Zając (Kraków);

Poniedziałek 18 X

17:15 – Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 4: W naszych szkołach i uczelniach - Króluj nam, Chryste! – bp Janusz Mastalski (Kraków);

Wtorek 19 X:

17:15 – Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 5: W środkach społecznej komunikacji - Króluj nam, Chryste! – bp Piotr Greger (Bielsko-Biała);

Środa 20 X:

17:15 – Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 6: W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku - Króluj nam, Chryste! – bp Damian Muskus OFM (Kraków);

Czwartek 21 X:

17:15 – Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 7: W naszych miastach i wioskach - Króluj nam, Chryste! – bp Jan Piotrowski (Kielce);

Piątek 22 X

17:15 – Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 8: W całym Narodzie i Państwie Polskim - Króluj nam, Chryste! – bp Krzysztof Chudzio (Przemyśl);

Sobota 23 X:

17:15– Różaniec, 18:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna wprowadzająca do Nabożeństwa Ekspiacyjnego, Nabożeństwo Ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem – bp Ignacy Dec (Świdnica);

Niedziela 24 X:

12:00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna końcowa, odnowienie Aktu Intronizacyjnego przed Najświętszym Sakramentem, błogosławieństwo wieńczące Rekolekcje – kard. Stanisław Dziwisz (Kraków).

Podczas każdego dnia Rekolekcji odmawiane będą specjalne modlitwy za Kościół, Naród i Państwo Polskie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że tematyką wiodącą homilii, nauczania i przemówień św. Jana Pawła II podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny pod hasłem: Bogu dziękujcie! Ducha nie gaście!, w dniach 1-9 czerwca 1991 r., był Dekalog. Po upadku muru berlińskiego i rozpadzie imperium komunistycznego na Wschodzie okazało się bowiem, że my Polacy jako Naród nie umiemy właściwie korzystać z wolności danej nam przez Opatrzność. Papież stał się podczas tej pielgrzymki budzicielem sumień, surowym ojcem wytykającym nam nasze narodowe grzechy i słabości oraz wskazującym nam drogę odnowy moralnej. Pielgrzymkę tę można więc uznać za nasze Rekolekcje Narodowe, którym przewodził św. Jan Paweł II.

Jakże te homilie Jana Pawła II są aktualne i ważne zwłaszcza dzisiaj!

Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich uczestników Rekolekcji, osoby duchowne i świeckie, czcicieli Jezusa Chrystusa Króla, o rozważanie codziennie jednej nauki Dekalogu ze św. Janem Pawłem II.

W tym celu został opracowany i wydany Biuletyn Specjalny Króluj nam, Chryste! Nr 3 Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla pt. Dekalog ze św. Janem Pawłem II – rekolekcje dla Polaków przed Ogólnopolskim Kongresem Jezusa Chrystusa Króla. Jego wersja elektroniczna i inne informacje dotyczące Dzieła Intronizacji są dostępne na stronie internetowej dzielointronizacji.pl prowadzonej przez Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla;

Transmisja Rekolekcji: Telewizja Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie

Retransmisja nazajutrz dostępna całodobowo w mediach społecznościowych. Linki są dostępne na podanych wyżej stornach internetowych.

Króluj nam, Chryste!

W imieniu Zarządu i Rady Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla

Przewodniczący Zarządu

Prof. dr hab. inż. Andrzej Flaga

Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych

Bp dr Stanisław Jamrozek

Our website is protected by DMC Firewall!