Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o S.B. Rozalii Celakównie


Celakowna plakat kopia

Regulamin

1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa. Patronat honorowy: JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

2. Celem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o S.B. Rozalii Celakówny jest zapoznanie młodzieży z życiem i misją krakowskiej pielęgniarki, która ofiarnie niosła pomoc chorym i której Pan Jezus objawił wezwanie do uznania Go za Króla w całym Narodzie i Państwie Polskim.

3. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

4. Konkurs odbywa się w 2 etapach: 1. etap szkolny, 2. etap centralny.

5. Konkurs przeprowadzony zostanie w formie pisemnego testu wiedzy na temat życia i misji S.B. Rozalii Celakówny.

6. Na etapie szkolnym obowiązują następujące lektury:
- E. Wieczorek, Służebnica Boża Rozalia Celakówna, życie i misja, Ustroń 2006 (fragment)
- Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Komentarz Konferencji Episkopatu Polski do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, w: Bóg zakrólował, Fundacja Serca Jezusa, Kraków 2017, s. 37-61. Fragmenty dostępne w wersji elektronicznej.

7. Na etapie centralnym obowiązują lektury z etapu szkolnego oraz lektura dodatkowa:
- E. Wieczorek, Służebnica Boża Rozalia Celakówna, życie i misja, Ustroń 2006 (fragment)
- Rozalia Celakówna, Wyznania z przeżyć wewnętrznych, oprac. M. Czepiel, red. W. Kubik, Wydawnictwo WAM, Kraków 2007, s. 29-235 lub fragment w wersji elektronicznej.

8. Zgłoszenia uczniów z poszczególnych szkół prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10.11.2022 roku. Zgłaszając szkołę, prosimy podać następujące dane: nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko koordynatora konkursu w szkole, adres mailowy i nr telefonu koordynatora, ilość uczestników. Organizator Konkursu zobowiązuje się do przesłania testu konkursowego i klucza odpowiedzi w wersji elektronicznej na adres koordynatora.

9. Etap szkolny przeprowadza koordynator konkursu w danej szkole dnia 5.12.2022 roku. Do etapu centralnego z danej szkoły przechodzi jeden uczeń, który uzyska największą ilość punktów. Zgłoszenie ucznia do etapu centralnego należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 9.12.2022 roku. W zgłoszeniu prosimy podać następujące dane: Nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko koordynatora, imię i nazwisko ucznia, adres mailowy i nr telefonu oraz ilość zdobytych punktów.

10. Etap centralny odbędzie się dnia 18.03.2023 roku o godz. 10:00 w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie (ul. Rakowicka 18 A, 31-510 Kraków). Na test przewidziany jest czas 45 minut. Wyniki testu zostaną ogłoszone tego samego dnia o godz. 14:00. Przewiduje się możliwość przeprowadzenia pisemnej dogrywki w sytuacji uzyskania identycznej liczby punktów przez trzech najlepszych uczestników w celu wyłonienia I, II i III miejsca. Nagrody zostaną wręczone podczas ogłoszenia wyników konkursu lub po ewentualnej dogrywce.

11. Dojazd na etap centralny, nocleg i wyżywienie uczestnicy zapewniają we własnym zakresie. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

12. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 800 zł, III miejsce – 600 zł.

13. Wysłanie zgłoszenia na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych koordynatora i uczestnika przez Stowarzyszenie „Róża” jako ich administratora. Dane osobowe będą wykorzystywane w celu nawiązania kontaktu z koordynatorami i uczestnikami w sprawach organizacyjnych związanych z konkursem oraz w celu wydrukowania dyplomów i podziękowań. Dane mogą być przechowywane i przetwarzane przez Stowarzyszenie „Róża” do zakończenia konkursu. W związku z przetwarzaniem Państwa danych przysługuje Pani/Panu prawo do: uzyskania informacji o fakcie przetwarzania danych osobowych; dostępu do informacji o danych osobowych przetwarzanych przez Stowarzyszenie „Róża”; sprostowania danych osobowych, jeżeli są nieprawidłowe; usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, jeżeli nie istnieją powody uzasadniające dalsze ich przetwarzanie; sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych; przeniesienia danych osobowych; wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Regulamin

Pismo JE ks. bpa Stanisława Jamrozka

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!