Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

Rekolekcje Intronizacyjne w Chludowie

 

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że kolejna parafia dokonała Intronizacji Jezusa Króla Polski. Dotarł do nas list z informacją o Rekolekcjach Intronizacyjnych, które od 29 października do 6 listopada 2016 roku odbywały się w Chludowie koło Poznania. Nauki rekolekcyjne wygłosili: proboszcz o. Ryszard Hoppe SVD, ks. Stanisław Małkowski oraz o. dr Henryk Kałuża SVD. Tematyka dotyczyła między innymi misji Sł. B. Rozalii Celakówny i wezwania do Intronizacji Jezusa Króla jako odpowiedzi na detronizację.

W trakcie rekolekcji 30 października proboszcz parafii oraz ks. Stanisław Małkowski dokonali uroczystego poświęcenia obrazu Jezusa Króla Polski, który został umieszczony w tamtejszej świątyni. Z okazji rekolekcji ukazała się też publikacja poświęcona Intronizacji pod tytułem „Z polski wychodzi iskra”. Jej autor, pan Edward Wieland, jest współzałożycielem Chludowskiej Grupy Modlitewnej „Za Ojczyznę”. Możemy tam przeczytać, że „Intronizacja Jezusa nie jest koronacją, nie jest nadaniem godności ani tytułu. Intronizacja Jezusa Króla jest fundamentalnym aktem wiary. Człowiek dokonując Intronizacji dobrowolnie wybiera Jezusa jako Króla swojego życia i przyjmuje Jego prawo zawarte w Ewangelii i Dekalogu jako podstawową zasadę bycia chrześcijaninem” (s. 21).

Wszystkim parafianom z Chludowa, a zwłaszcza Czcigodnemu Ojcu Proboszczowi i Członkom Grupy Modlitewnej "Za Ojczyznę", życzymy wielu łask Bożych w wysiłkach podejmowanych na rzecz umacniania królestwa Chrystusowego w Polsce.


Opis zdjęć:

1. Przekazanie obrazu Jezusa Króla Polski w domu malarki pani Danieli Pocenty. Od lewej: o. Ryszard Hoppe, Edward Wieland, siostra pani Danieli, Daniela Pocenta.
2. Obraz Jezusa Króla Polski w kościele w Chludowie.
3 i 4. Poświęcenie obrazu Jezusa Króla Polski w kościele w Chludowie.
5. Ks. Stanisław Małkowski przed obrazem Jezusa Króla Polski w kościele w Chludowie.

Chludowo_1

Chludowo_2

Chludowo_3

Chludowo_4

Chludowo_5

Our website is protected by DMC Firewall!