Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

List o Intronizacji Jezusa Króla Polski w Tomaszowie Mazowieckim

Szczęść Boże!!

Z radością zawiadamiamy o Dziele Intronizacji Jezusa Króla Polski, które dokonaliśmy we Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej poprzez odprawienie Siedmiodniowego Nabożeństwa Intronizacyjnego w dniach od 31 lipca do 6-go sierpnia 2016 roku, a więc Aktu Intronizacji Jezusa Króla dokonaliśmy w l-szą sobotę m-ca, czyli w Święto Przemienienia Pańskiego. Nabożeństwo Intronizacyjne podejmowaliśmy w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Maz. każdego dnia po Mszy św. wieczornej i przed Najświętszym Sakramentem. Siódmego dnia Nabożeństwa Intronizacyjnego, temu Uroczystemu Aktowi Intronizacji przewodniczył Ks. proboszcz Henryk Kowaliński.

Poniżej załączam listę uczestników 7-dniowego Nabożeństwa Intronizacyjnego i prosimy o wpis do pamiątkowej Księgi Chwały Korony.

Animator Ogniska Rycerstwa Niepokalanej
Marek Marmura

Proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Maz.
Ks. Henryk Kowaliński

Szczęść Boże!

W załączeniu do listy uczestników Nabożeństwa Intronizacyjnego, które podjęliśmy w naszej Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej przesyłam kilka zdjęć z siódmego dnia tej uroczystości. Na pierwszym zdjęciu widać sześć Pań, które wraz ze mną animowały modlitwę w czasie Nabożeństwa. Te zapalone znicze symbolizują siedem dni naszej modlitwy w czasie Nabożeństwa Intronizacyjnego, które jak widać na zdjęciach nr 2 i 3, zostały ustawione u stóp Jezusa Ukrzyżowanego, ale także Jezusa Króla Polski. Ten wizerunek Jezusa Króla Polski spoczywał na naszej polskiej fladze przez wszystkie siedem dni Nabożeństwa. Ja ustawiłem pierwszy znicz, a następnie animatorki podchodziły parami i ustawiały kolejne znicze, oddając należny hołd naszemu Panu Jezusowi Królowi.
Następnie rozpoczęła się Ceremonia Zawierzenia trzech nowych kandydatek do Rycerstwa Niepokalanej, której przewodniczył Ks. proboszcz Henryk Kowaliński. Ja zaś asystowałem Ks. prób. w tej Ceremonii, jak to widać na zdjęciu nr 4. W tym czasie również cała wspólnota R. N. dokonała odnowienia Aktu Zawierzenia NMP Niepokalanej wg formuły św. Maksymiliana. Gdy powróciliśmy na miejsca, nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęliśmy siódmy dzień naszego Nabożeństwa (zdjęcie nr 5). Kulminacją tego dnia był oczywiście Uroczysty Akt Intronizacji Jezusa Króla w naszej wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej, któremu przewodniczył również Ks. proboszcz Henryk Kowaliński (zdjęcie nr 6). Wtedy wszyscy zaśpiewaliśmy pieśń (wg programu) „Chrystus Wodzem, Chrystus Królem”. A następnie dokonaliśmy Aktu Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Po tej modlitwie (Akcie poświęcenia się) Ks. proboszcz udzielił nam błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Ten dzień, jak i wszystkie poprzednie, zakończyliśmy Apelem Maryjnym. Na koniec wszyscy podeszli do stopni przed Ołtarzem, aby oddać cześć i pokłonić się przed Jezusem Królem Polski, dziękując za te wielkie i niezasłużone łaski. Wtedy wszyscy otrzymali na pamiątkę Ikonę Jezusa Króla Polski.
Na zakończenie może jeszcze tylko dodam, że te piękne pieśni, które były załączone na CD do „Nabożeństwa Intronizacyjnego” włączyliśmy je według programu przez odtwarzacz i nagłośnienie kościelne. Bardzo ubogaciły tę uroczystość.
Pragnę w tym miejscu wyrazić wielką wdzięczność w imieniu całej naszej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, że dzięki Wam, którzy opracowaliście to Nabożeństwo Intronizacyjne pod Natchnieniem Ducha Świętego, mogliśmy przeżyć ten niezwykły i wprost cudowny czas 7-dniowej modlitwy jako Nabożeństwo Intronizacyjne. Serdeczne Bóg zapłać!!

rN. Marek Marmura

Szczęść Boże!!


Tomaszow_Maz._1

Tomaszow_Maz._2

Tomaszow_Maz._3

Tomaszow_Maz._4

Tomaszow_Maz._5

Tomaszow_Maz._6

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd