Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

Za Polską pójdą inne narody

inne_narody

 

Proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie oznacza końca misji S.B. Rozalii Celakówny. To dopiero początek Dzieła Intronizacja Jezusa Króla w Polsce. Pan Jezus bardzo często przypominał Rozalii, że Polska ma przyczynić się do zrealizowania zbawczego planu Boga wobec wszystkich narodów, które ocaleją dzięki uznaniu Jezusa za swego Króla.

W „Wyznaniach z przeżyć wewnętrznych” S.B. Rozalia Celakówna zanotowała, że 4 lipca 1938 r. ujrzała pełną powagi i majestatu postać męża, który oznajmił jej: „Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował” (WAM, Kraków 2007, s. 88). Myśl ta została jeszcze powtórzona. Słowom tym towarzyszyła zapowiedź kary, która spotka narody odrzucające królowanie Jezusa oraz zapowiedź pomyślności dla tych, które poddadzą się Jego władzy: „Państwa oddane pod panowanie Chrystusa i Jego Boskiego Serca dojdą do szczytu potęgi i będzie już jedna Owczarnia i jeden Pasterz” (s. 89).

Zdając sobie sprawę z poważnych konsekwencji postępującej detronizacji Jezusa Króla w poszczególnych narodach, S.B. Rozalia Celakówna ofiarowała siebie jako ekspiację „za Polskę i grzeszny świat”, prosząc jednocześnie, „by Polska swoim przykładem pobudziła do tego wszystkie inne narody ziemi” (s. 86). Zapisała również: „Ty, Jezu, wiesz, że tu chodzi o Ciebie, byś był, Panie, znany i kochany przez cały świat. Niech nasza miłość ku Tobie pociągnie ku Tobie wszystkie narody ziemi, za które my oddajemy się całkowicie w ofierze” (s. 82).

W liście z 9 maja 1939 r. krakowska pielęgniarka napisała o skierowanym do niej przez Pana Jezusa wezwaniu do ofiarowywania cierpień w intencji Intronizacji. Zanotowała również: „Chwalebne Zmartwychwstanie Jezusa nastąpiło po strasznych cierpieniach, tak też i przyjście królestwa Chrystusa do Polski w pierwszym rzędzie, a potem do innych narodów, musi być okupione wyjątkowymi cierpieniami, tak ze strony Ojca, jak i mojej, i innych dusz, którym sprawa Jezusowa jest bardzo droga” (s. 225).

Wypowiedzi wskazujących na szczególną rolę Polski w skierowanym do wszystkich narodów Dziele Intronizacji można w pismach S.B. Rozalii Celakówny odnaleźć jeszcze wiele. Uświadamiają nam one zaszczytną i odpowiedzialną rolę powierzoną narodowi polskiemu w planach Bożych. Uważny obserwator może dostrzec we współczesnym świecie sygnały zapowiadające ich realizację. Zaliczyć do nich można wypowiedź premiera Węgier, Viktora Orbana, który w przemówieniu wygłoszonym 20 sierpnia 2020 r. z okazji Dnia św. Stefana stwierdził: „Od wielu wieków nie nadarzała nam się tak wspaniała szansa, by narody Europy Środkowej, mądrze skupione wokół polskiego okrętu flagowego od Bałtyku po Bałkany, same kształtowały własny los”. Wezwał też do współpracy te narody środkowoeuropejskie, „które wyobrażają sobie swoje życie w odnowionym świecie chrześcijańskim” (tysol.pl). Powinniśmy modlić się i pracować wytrwale, by rzeczywiście Polska swoim przykładem zachęciła inne narody do odnowy świata chrześcijańskiego, nad którym duchową władzę sprawować będzie Jezus Król.

Wobec tego pragniemy zaangażować się w rozpowszechnienie misji S.B. Rozalii Celakówny wśród przedstawicieli innych narodów. Zamieszczamy w plikach pdf arkusze formatu A4, na których znajdują się po cztery ulotki dotyczące misji Rozalii, napisane w różnych językach. Jeżeli ktoś ma możliwości rozdania tych ulotek, prosimy o zrobienie ksero arkusza i porozcinanie go na pojedyncze ulotki. Proponujemy kserować dwustronnie: z jednej strony w języku polskim, z drugiej strony w innym wybranym języku. Będzie to bardzo ważne dla szerzenia misji Intronizacji wśród innych narodów.

 

flaga_polski ULOTKA PDF W JĘZYKU POLSKIM

 

flaga_ang ULOTKA PDF W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

Flag_of_France.svg ULOTKA PDF W JĘZUKU FRANCUSKIM

 

Flaga_Hiszpanii ULOTKA PDF W JĘZYKU HISZPAŃSKIM

 

flaga_niem ULOTKA PDF W JĘZYKU NIEMIECKIM

 

flaga_Rosji ULOTKA PDF W JĘZYKU ROSYJSKIM

 

Jeśli ktoś miałby możliwość tłumaczenia na inny język – zapraszamy do współpracy!

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Our website is protected by DMC Firewall!