Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS

"JEZUS CHRYSTUS NASZYM KRÓLEM"

List JE ks. bpa Stanisława Jamrozka,
Delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych

b_200_0_7541282_00_images_stories_konkurs2018_konkurs-2018.jpg

Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa we współpracy z Zespołem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych po raz drugi organizują Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który proklamowano 19 listopada 2016 roku. W ten sposób pragniemy zmotywować młodych Polaków do realizacji zobowiązań wynikających z tego Aktu.

W pierwszej edycji Konkursu, którą zorganizowaliśmy w ramach obchodów 1. rocznicy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, wzięło udział niemal 600 uczniów z całej Polski. Tak duże zainteresowanie wynika niewątpliwie z zaangażowania katechetów, którzy poinformowali swych uczniów o Konkursie oraz pomogli im w przygotowaniu i wysłaniu prac. Mamy nadzieję, że w tym roku także uda nam się dotrzeć do dzieci i młodzieży, by za pośrednictwem Konkursu zaszczepiać w ich sercach miłość do Jezusa Chrystusa, naszego Króla i Pana.

Króluj nam, Chryste!
Piotr Pikuła
Prezes Stowarzyszenia „Róża”

Regulamin Konkursu

GALERIA NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH PRAC

 Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe
 Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe
 Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe
 Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe Nagrodzone prace konkursowe

III. Skutki bierzmowania

1302 Jak wynika z samej celebracji, skutkiem sakramentu bierzmowania jest pełne wylanie Ducha Świętego, jakie niegdyś stało się udziałem Apostołów w dniu 731 Pięćdziesiątnicy.

1303 Bierzmowanie przynosi zatem wzrost i pogłębienie łaski 1262-1274 chrzcielnej:

zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie, tak że możemy mówić "Abba, Ojcze!" (Rz 8,15);

ściślej jednoczy nas z Chrystusem;

pomnaża w nas dary Ducha Świętego;

udoskonala naszą więź z Kościołem111Por. Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium 11..

udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się 2044 Krzyża112Por. Sobór Florencki: DS 1319; Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 11; 12..

Przypomnij sobie, że otrzymałeś duchowy znak, "ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha poznania i pobożności, ducha świętej bojaźni", i zachowuj to, co otrzymałeś. Naznaczył cię Bóg Ojciec, umocnił cię Chrystus Pan i "dał zadatek" Ducha113Św. Ambroży, De mysteriis, 7, 42..

1304 Sakramentu bierzmowania, podobnie jak chrztu, którego jest 1121 dopełnieniem, udziela się tylko jeden raz. Wyciska on w duszy niezatarte duchowe znamię, "charakter"114Por. Sobór Trydencki: DS 1609., który jest znakiem, że Jezus Chrystus naznaczył chrześcijanina pieczęcią swego Ducha, przyoblekając go mocą z wysoka, aby był Jego świadkiem115Por. Łk 24, 48-49..

1305 "Charakter" sakramentu udoskonala kapłaństwo wspólne wiernych, 1268 otrzymane w chrzcie, a "bierzmowany otrzymuje moc publicznego wyznawania wiary w Chrystusa, jakby na zasadzie obowiązku

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
DMC Firewall is a Joomla Security extension!